dkf Rozpięci


Działający od 2009 roku przy kinie Agrafka Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" nieustająco zaprasza na spotkania z X muzą. W ramach spotkań klubowych, pragniemy Wam przedstawić filmy, które uważamy za te najbardziej wartościowe, zarówno z bieżącego repertuaru, jak i historii kina, które ma już 126 lat.

W kolejny sezon działalności wchodzimy z nowymi pomysłami. Rok 2024 również upłynie pod znakiem naszych filmowych fascynacji. Gwarantujemy, że nie zabraknie ciekawych spotkań, niecodziennych prezentacji, a przede wszystkim kina w najlepszym wydaniu.

DOBRY WIECZÓR FILMOWY: KEN LOACH

10 maja 2024 /piątek/ | od 19:00

DKF Rozpięci i Kino Agrafka zapraszają na Dobry Wieczór Filmowy pod znakiem twórczości Kena Loacha. W programie dwa obrazy wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach.
Przed projekcją o 19:00 prelekcję na temat twórczości brytyjskiego reżysera wygłosi Jan Sławiński ( Anonimowy Grzybiarz)

19:00 | THE OLD OAK
Ostatni film w karierze Kena Loacha to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym nienawiści. Reżyser po raz kolejny bierze na warsztat ważny temat społeczny i szuka światła tam, gdzie często jest je trudno zauważyć.
Dla lokalnej społeczności niewielkiego miasteczka w północnej Anglii pub The Old Oak to miejsce szczególne. Jedyna przestrzeń, gdzie ludzie wciąż mogą się spotkać i przy kuflu piwa omówić bieżące sprawy, ale też symbol brutalnych zmian, jakie dotknęły okolicę za sprawą głębokiej ekonomicznej recesji.

Jan Sławiński - absolwent Filmoznawstwa i Tekstów Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikował w prasie specjalistycznej (czasopismo "EKRANy", "Czas Literatury", "Zeszyty Komiksowe"), internecie oraz tomach zbiorowych ("1000 filmów, które tworzą historię kina", "Poszukiwacze zaginionych znaczeń"). Na co dzień prowadzi blog o popkulturze pod pseudonimem Anonimowy Grzybiarz. Lubi filmy z wybuchami i komiksy.

bilety: 27/22 zł

kup bilet >>

21:30 | JA, DANIEL BLAKE
Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Kattie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

bilety: 22 zł

kup bilet >>

DKF Rozpięci jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, a jego działalność współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu wspierania klubów filmowych.