dkf Rozpięci


Działający od 2009 roku przy kinie Agrafka Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" zyskał sobie spore grono wielbicieli. Od 2011 roku program jest autorskim pomysłem Macieja Gila - wielbiciela filmu, człowieka, który nie stroni od klasyki ale na niej nie kończy. Spotkania z klasyką kina łączy z odkryciami filmowymi, którymi chce i lubi się dzielić.

W kolejny sezon działalności wchodzimy z nowymi pomysłami. Wiosna 2016 również upłynie pod znakiem filmowych fascynacji Maćka. Gwarantujemy, że nie zabraknie ciekawych spotkań, niecodziennych prezentacji, a przede wszystkim kina w najlepszym wydaniu.

SIŁACZKI

5 marca /niedziela/ | 20:00

Dwa dni przed 100. rocznicą śmierci Marii Dulębianki i trzy dni przed Dniem Kobiet Rozpięci zapraszają na pokaz filmu SIŁACZKI (reż. Marta Dzido & Piotr Śliwowski, Polska 2018, 75') i spotkanie z IWONĄ DEMKO!

"Siłaczki" to fabularyzowany film dokumentalny, opowiadający historię naszych prababek, których wysiłek, upór i konsekwencja doprowadziły do podpisania przez Józefa Piłsudskiego dekretu o prawach wyborczych kobiet 28 listopada 1918 roku.
Gościnią spotkania będzie Iwona Demko, doktora habilitowana krakowskiej ASP, artystka-waginistka, tropicielka losów siłaczek sztuki, czyli pierwszych studentek uczelni artystycznych.

Spotkanie poprowadzi Maciej Gil.

kup bilet >>

Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" jest zrzeszony w:

Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych