dkf Rozpięci


Działający od 2009 roku przy kinie Agrafka Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" zyskał sobie spore grono wielbicieli. Od 2011 roku program jest autorskim pomysłem Macieja Gila - wielbiciela filmu, człowieka, który nie stroni od klasyki ale na niej nie kończy. Spotkania z klasyką kina łączy z odkryciami filmowymi, którymi chce i lubi się dzielić.

W kolejny sezon działalności wchodzimy z nowymi pomysłami. Wiosna 2016 również upłynie pod znakiem filmowych fascynacji Maćka. Gwarantujemy, że nie zabraknie ciekawych spotkań, niecodziennych prezentacji, a przede wszystkim kina w najlepszym wydaniu.

60 KILO NICZEGO + CICHA NOC
spotkanie z Piotrem Domalewskim poprowadzi Maria Malatyńska

3 grudnia /niedziela/| 19:00

PIOTR DOMALEWSKI to aktor, scenarzysta i reżyser, najgorętsze filmowe nazwisko sezonu (tego na pewno, kolejnych - zapewne)!

Na tegorocznym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Jego CICHA NOC zdobyła Złote Lwy, nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych Don Kichot, nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, nagrodę dziennikarzy i nagrodę jury młodzieżowego, a Dawid Ogrodnik otrzymał nargodę za najlepszą główną rolę męską.
W konkursie filmów krótkometrażowych tegoż festiwalu startował także półgodzinny film PIOTRA DOMALEWSKIEGO, 60 KILO NICZEGO. Obydwa obejrzymy podczas tego wyjątkowego wieczoru.

Bilety: 20zł/normale, 15zł/ulgowe, 12zł/senior

kup bilet >>

PRZY PLANTY 7/9
spotkanie z Michałem Jaskulskim poprowadzi Maciej Gil

12 grudnia /wtorek/| 20:00

Wstrząsający i oczyszczający PRZY PLANTY 7/9 to jeden z najczęściej nagradzanych na świecie polskich filmów dokumentalnych.

4 lipca 1946 roku, rok po zakończeniu II wojny światowej, milicja, żołnierze i zwykli kielczanie zabili ocalałych z Holokaustu Żydów, mieszkających w centrum miasta przy ul. Planty 7/9. Ranili kilkadziesiąt innych osób w całych mieście. Pogrom kielecki stał się symbolem polskiego powojennego antysemityzmu. W PRL-u był tematem zakazanym. Po upadku komunizm Bogdan Białek, polski katolik, z wykształcenia psycholog, otworzył puszkę Pandory: zaczął publicznie mówić o tym, co wydarzyło się w 1946 roku. Przebił się przez teorie spiskowe dotyczące pogromu, wyparcie go ze świadomości kielczan i utrwalane przez lata stereotypy dotyczące Polaków i Żydów. Zbliżenie między kielczanami a Żydami zaczęło się rodzić, ale ma swoją cenę.

Bilety: 18zł/normale, 14zł/ulgowe, 12zł/senior

kup bilet >>

Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" jest zrzeszony w:

Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych