dkf Rozpięci


Działający od 2009 roku przy kinie Agrafka Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" zyskał sobie spore grono wielbicieli. Od 2011 roku program jest autorskim pomysłem Macieja Gila - wielbiciela filmu, człowieka, który nie stroni od klasyki ale na niej nie kończy. Spotkania z klasyką kina łączy z odkryciami filmowymi, którymi chce i lubi się dzielić.

W kolejny sezon działalności wchodzimy z nowymi pomysłami. Wiosna 2016 również upłynie pod znakiem filmowych fascynacji Maćka. Gwarantujemy, że nie zabraknie ciekawych spotkań, niecodziennych prezentacji, a przede wszystkim kina w najlepszym wydaniu.

BLOKI - krakowska premiera
spotkanie poprowadzi Maciej Gil

10 kwietnia /wtorek/ | 20:00

Po Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, Katowicach i wielu innych miastach w Polsce i za granicą, czas na krakowską premierę tego niezwykłego filmu dokumentalnego!

BLOKI to pierwszy wieloaspektowy film poświęcony budownictwu mieszkaniowemu w Polsce od 1956 roku do współczesności. Składają się na niego między innymi wywiady z architektami - najważniejszymi twórcami znanych polskich osiedli, lokatorami, krytykami architektury i historykami. Ale to nie jest film tylko o architekturze. Bloki przez dekady były różnie postrzegane przez kolejne pokolenia Polaków; były obiektem marzeń i miejscem, z którego się ucieka. W filmie są zapisem wielkich przemian powojennej Polski.

Bilety: 12zł /*bilety on-line - 11zł/

kup bilet >>

Dyskusyjny Klub Filmowy "Rozpięci" jest zrzeszony w:

Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych