AKADEMIA FILMOWA 50+

Program edukacji filmowej dla seniorów
i nie tylko

W I semestrze roku akademickiego 2016/17 kontynuujemy program:

MEANDRY KINA WSPÓŁCZESNEGO

Spotkania odbywają się w sobotnie przedpołudnia w przytulnej sali studyjnego Kina Agrafka. Wizytówką Akademii są atrakcyjne prelekcje krakowskiej filmoznawczyni, etnolożki, filozofki, publicystki (czasopismo "EKRANy", praca zbiorowa "Kinomitografia nowego milenium") w jednej osobie, Joanny Łuniewicz.

Po seansie zachęcamy widzów do wzięcia udziału w dyskusji, która, moderowana z pasją przez zaprzyjaźnioną z nami kulturoznawczynię, doktorantkę Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ, często przenosi się z sali kinowej do kuluarów, gdzie na uczestników Akademii zawsze czeka drobny, słodki poczęstunek oraz świeżo parzona kawa.

Program

6 maja /sobota/ | 11:00

MARTWE WODY

Ma Loute,
reż Bruno Dumont, Francja/Niemcy 2016, 122'
Pokaz przedpremierowy

Poznajcie rodzinę Van Peteghemów, prawdziwych arystokratów, w których żyłach płynie błękitna krew. Jej członkowie są prawie bez wyjątku zdeprawowani, w większości zdegenerowani, nieustannie zblazowani, a niektórzy nawet garbią się i jąkają. A przy tym są obrzydliwie bogaci.

13 maja /sobota/ | 11:00

JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI

Demain tout commence,
reż. Hugo Gélin, Francja 2016, 118'
Pokaz przedpremierowy

Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na francuskiej riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin, jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. "To twoja córka" - mówi i znika.

20 maja /sobota/ | 11:00

SONG TO SONG

Song to Song,
reż. Terrence Malick, USA 2017, 129'

Współczesne love story rozgrywające się w świecie muzycznej bohemy. BV (Gosling) i Faye (Mara) są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości, łączy ich pragnienie, by zaistnieć w muzycznym świecie. Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook (Fassbender), którego intencje nie są do końca jasne.

27 maja /sobota/ | 11:00

ZWYCZAJNA DZIEWCZYNA

Their Finest,
reż. Lone Scherfig, Wlk. Brytania 2016, 110'

Catrin jest młoda, pełna energii i właśnie została zatrudniona w małej agencji reklamowej, która pracuje nad scenariuszami filmów propagandowych. Kraj potrzebuje produkcji, które podniosą obywateli na duchu! A Catrin ma pomóc w ich powstawaniu. Ale jak zwyczajna dziewczyna ma odnaleźć się na stanowisku dotychczas zarezerwowanym wyłącznie dla mężczyzn?

Po projekcji na uczestników czeka drobny poczęstunek /kawa, ciastka/

Bilety na spotkania Klubu 12zł*
/*przy zakupie biletu on-line - rabat 1zł/