MOJE CÓRKI KROWY

tytuł oryginalny: Moje córki krowy

reżyseria: Kinga Dębska

kraj i rok produkcji: Polska 2015

czas trwania: 88'

data premiery: 0000-00-00

original language: Polish with English subtitles

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci.

Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

"Moje córki krowy" wzbudziły zachwyt krytyków i aplauz publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, która przez ponad pięć minut po premierze oklaskiwała film na stojąco. Przełożyło się to na cenne trofea - Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. A także szczególnie ważną dla każdego reżysera Nagrodę Publiczności.I wanted my film to make people cry and laugh alternately. I also wanted the audience to come out of the cinema encouraged to face all the situations that life brings, sometimes difficult and tough. And I think I succeeded, says Kinga Dębska, director, about her film.

"These Daughters of Mine" is a tragicomic story about two sisters which are not keen on each other but the unexpected illness of their mother forces them to cooperate. Marta is a successfull TV series actress but she can't put her life in order. Kasia is a teacher, very sensitive and caring but her husband is a loser who can't give her any support. Two sisters, two diffrent ways of life, one family drama.