WIELKI LIBERACE

tytuł oryginalny: Behind The Candelabra

reżyseria: Steven Soderbergh

kraj i rok produkcji: USA 2013

czas trwania: 118'

data premiery: 0000-00-00

original language: English

"Wielki Liberace" to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy rozrywki XX wieku. Świat znał go jako Valentino Liberace - bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę polskiego pochodzenia. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.
Życiowa rola zdobywcy Oscara Michaela Douglasa ("Wall Street", ?Nagi instynkt?) oraz znakomity Matt Damon ("Buntownik z wyboru", "Tożsamość Bourne'a"), w wielkim pożegnaniu z filmem Stevena Soderbergha, twórcy m.in. "Erin Brockovich", "Ocean?s Eleven: Ryzykowna gra", czy "Solaris".
Film, pokazany w konkursie festiwalu w Cannes i wyróżniony piętnastoma nominacjami do nagrody Emmy, oficjalnie zamyka karierę Stevena Soderbergha. Jednego z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich reżyserów filmowych, nagrodzonego Złotą Palmą za "Seks, kłamstwa i kasety wideo" oraz Oscarem za "Traffic", który postanowił więcej nie reżyserować.