ZIMOWISKO FILMOWE w Agrafce

12-23 lutego 2024

Jak co roku w okresie ferii zimowych zapraszamy młodzież szkolną do miłego spędzenia czasu w kinie Agrafka. Przygotowaliśmy zestaw świetnych filmów. W programie najciekawsze propozycje ostatnich miesięcy i

Każdy bilet tylko 16zł
Zapraszamy

Program

19 lutego 2024 /poniedziałek/ | 10:00

PATI I KLĄTWA POSEJDONA

Pattie et la Colère de Poséidon,
reż. David Alaux, Francja 2023, 95’

Pati to bystra mysz, która po cichu marzy o zostaniu wielką bohaterką. Razem z potulnym kotem Samem wiedzie spokojne życie w starożytnej Grecji. Wszystko się zmieni, gdy zazdrosny Posejdon nakazuje mieszkańcom miasta zbudować sobie posąg równie wspaniały jak ten postawiony jego bratu Zeusowi. Aby uratować mieszkańców przed klątwą Posejdona, Pati wyruszy na poszukiwania legendarnego klejnotu. Wraz z kotem Samem, niesfornym ptasim piratem oraz największym bohaterem Grecji Jazonem udadzą się w podróż na tajemniczą wyspę. Na swojej drodze spotkają wrogie cyklopy, stugłową Hydrę i złowieszczego Krakena. Wspólnie zrozumieją, że prawdziwa bohaterka nie musi być wielka! Przygoda czeka!

Kategoria wiekowa: 5+

Przed seansem: Bezpieczeństwo podczas zimowej zabawy. Spotkanie z przedstawicielami krakowskiej Straży Miejskiej

Kup bilet

20 lutego 2024 /wtorek/ | 10:00

WIELKIE MARZENIA

Děti Nagana,
reż. Dan Pánek, Czechy 2023, 93’

11-letni Dom chce być jak Dominik Hašek, gracz czeskiej reprezentacji w hokeja, której zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w Nagano w 1998 roku wprowadziło Czechy w stan euforii. Chłopak postanawia założyć własną drużynę hokejową i wraz z przyjaciółmi przygotowuje się do decydującego meczu...

Kategoria wiekowa: 9+

Przed seansem: Spotkanie z trenerami i młodymi zawodnikami z Akademii Hokejowej CRACOVIA CANPACK.

Kup bilet

21 lutego 2024 /środa/ | 10:00

KATAK. PODWODNA PRZYGODA

Katak, the Brave Beluga,
reż. Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay, Kanada 2022, 82’

Katak należy do białuchów, których nazwa wywodzi się od białego koloru ciała. Nie są takie od urodzenia, jaśnieją z wiekiem. Skóra zwierzątka uparcie pozostaje szara, dlatego musi ono inaczej udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem. Gdy jego babcia opowiada z tęsknotą o dziadku żyjącym na drugim końcu oceanu, Katak postanawia wziąć sprawy w swoje płetwy. Podczas poszukiwania krewnego połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Młody ssak morski pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie!

Kategoria wiekowa: 5+

Przed seansem: „ABC nurkowania”. Spotkanie z przedstawicielami Akademickiego Klubu podwodnego KRAB AGH.

Kup bilet

22 lutego 2024 /czwartek/ | 10:00

CHŁOPIEC I CZAPLA

Kimi–tachi wa Dō Ikiru ka,
reż. Hayao Miyazaki, Japonia 2023, 125’

Po stracie matki Mahito wraz ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.
Najnowsza, wizjonerska animacja mistrza gatunku Hayao Miyazakiego, który w wielkim stylu powraca na ekrany po dziesięciu latach. Film, okrzyknięty w Japonii arcydziełem, to nie tylko opowieść o stracie i przemijaniu, to także popis niczym nieograniczonej wyobraźni.

Kategoria wiekowa: 12+, film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami

Przed seansem: „Na wschodnim szlaku”. Warsztaty wprowadzające do kultury i języka poprowadzi studentka II roku sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Małgorzata Sierakowska

Kup bilet

23 lutego 2024 /piątek/ | 10:00

JAJKO CZY KURA?

Coco Ferme,
reż. Sébastien Gagné, Kanada 2023, 87’

Chociaż ma tylko 12 lat, Max jest przedsiębiorcą. Niestety, z powodu przeprowadzki do odległej wsi musi zamknąć swoją firmę. Kiedy jednak w nowym miejscu Max zauważa kurczaki w stodole swojego kuzyna Charles’a, dostrzega też sposób na powrót do biznesu. Aby założyć ekologiczną fermę, chłopcy łączą siły z Alice, popularną youtuberką.

Kategoria wiekowa: 8+

Przed seansem: „Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci”. Spotkanie z autorem Michałem Rusinkiem.

Kup bilet

Bilety 16 zł