Aktualności, informacje, przechwałki

Wakacyjne Podróże Filmowe dla dzieci

w niedziele o 11:00

Jak co roku w letniej porze zapraszamy młodych widzów na coniedzielne spotkania z dobrym filmem.

JAK UKRAŚĆ PSA

25 czerwca /niedziela/| 11:00

Życie 10-letniej Ji-so wcale nie jest usłane różami - dziewczynka musi mieszkać z mamą i młodszym bratem w niewielkiej furgonetce. Ale cicho sza! To tajemnica! Wie o tym tylko Chae-rang, przyjaciółka Ji-so ze szkoły. Urodziny Ji-so już za miesiąc. W planach jest huczna impreza dla całej klasy u niej w domu. Nie ma innego wyjścia - dziewczynka musi kupić dom. I to jak najszybciej!

kup bilet >>

AKADEMIA FILMOWA 50+

rok akademicki 2016/2017

Działająca od października 2010 roku Akademia Filmowa 50+ to jedyny w Krakowie autorski cykl edukacyjny dla osób w wieku 50+ dotyczący sztuki filmowej. Spotkania odbywają się w sobotnie przedpołudnia w przytulnej sali studyjnego Kina Agrafka. Zaczynamy od prelekcji w wykonianiu najlepszych krakowskich znawców kina, po którym zapraszamy na film a po wszystkim na kawę i ciastko.Więcej

SZPILKI W AGRAFCE

14 czerwca /środa/ | 19:00

Cykl spotkań filmowych tylko dla Pań. Na pierwsze w tym sezonie Szpilki w Agrafce zapraszamy tradycyjnie we wtorek. Spotkanie poprowadzi inicjatorka cyklu Magda Miśka-Jackowska.
Jak zwykle w programie przedpremierowy film oraz mnóstwo prezentów od naszych partnerów.
Serdecznie zapraszamy.

Detale

kup bilet >>NAZYWAM SIĘ CUKINIA

szkoła podstawowa (10+), gimnazjum

Po tragicznej śmierci mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Raymondem i trafia do domu dziecka, gdzie poznaje społeczne sieroty, ofiary patologicznych rodzin. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, stopniowo jednak znajduje przyjaciół i wsparcie, odkrywa proste radości i buduje trwałe więzi. Twórcy animacji w subtelny i pełen czułości sposób podejmują wyjątkowo trudne tematy, dając widzom szansę na dostrzeżenie i zaakceptowanie odmienności w swoim najbliższym środowisku.
Film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej animacji minionego roku, jest również nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany.

więcej


Z NURTEM ŻYCIA

gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna

"Z Nurtem Życia" to film dokumentalno-przyrodniczy ukazujący magiczne zakątki dorzecza Skawy, skazane na zalanie w wyniku budowy zbiornika wodnego w Świnnej Porębie. Daje szansę wkroczenia w piękną, tętniącą życiem krainę, przestrzeń, na której niezliczona ilość gatunków zwierząt, w tym ptaków i owadów, znalazła swoje bezpieczne miejsce. Intencją twórców była rejestracja tego ginącego mikrokosmosu i zabranie widza w sentymentalną, emocjonalną podróż. Umożliwią to nie tylko wspaniałe zdjęcia, ale i bogactwo zarejestrowanych naturalnych dźwięków oraz autorska muzyka Marka Kubika. Dodatkowym walorem jest tu kultowy, głęboki i ciepły głos Krystyny Czubówny, która pełni rolę przewodnika po kolejnych scenach.

więcej

Bilety już od 12zł
Istnieje możliwość zamówienia prelekcji tematycznej do filmu
Zamówienia: Joanna Łuniewicz, 694 888 375, joanna@kinozklasa.edu.pl

AKADEMIA FILMOWA KINO Z KLASĄ

edycja 2016/2017

Kino z Klasą to kompleksowy program edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Akademia z powodzeniem funkcjonuje od 2009 roku. W ostatniej edycji udział wzięło ponad 1000 uczniów. Na stronie projektu jest już dostępny program akademii na rok szkolny 2016/2017.

Wszystkie potrzebne informacje

Informator Kin Studyjnych

do odebrania w kinach studyjnych


Już jest, kolejny numer X-a czyli Informatora Kin Studyjnych, a w nim sporo o tym co dobrego w kinie, a jest co oglądać. Poza tym nieco o wydarzeniach w kinach sieci i najbliższych wydarzeniach festiwalowych.
X jest dystrybuowany bezpłatnie w kinach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych w całej Polsce w ograniczonym nakładzie,
wpadnij po swojego zanim wyjdzie.

wersja elektroniczna

PODARUJ SWOIM BLISKIM KINO

Bilet podarunkowy

Serdecznie polecamy Waszej uwadze możliwość nabycia Biletów Podarunkowych w prezencie dla swoich bliskich i znajomych królika ;)
Taki bilet można wykorzystać na dowolny seans przez miesiąc od dnia zakupu.
Bilety Podarunkowe do nabycia w kasach kin w cenie: 18zł
Mamy również w ofercie podobne bilety dla firm. Koszt jednego zależy od ilości zamówionych biletów.

KUP BILET PRZEZ INTERNET

Uruchomiliśmy internetową sprzedaż biletów. Już można kupować bilety do Agrafki nie ruszając się z domu dzięki systemowi sprzedaży systembiletowy.pl, za pomocą szybkich przelewów bankowych realizowanych przez przelewy24.pl.
A później wystarczy tuż przed seansem pojawić się z wydrukowanym biletem i już.
Szybko, wygodnie, bezpiecznie :)

Szczegóły

Agrafka Cyfrowa

Niezwykle miło nam Was poinformować, że 31 sierpnia 2012 roku zainstalowaliśmy w Agrafce sprzęt widoczny na obrazku obok. Jest to najnowszej generacji projektor cyfrowy 2K, dzięki któremu będziemy nieco bardziej na bieżąco. Zaniepokojonych pragniemy uspokoić, że nasze stare projektory 35mm pozostają na stanowisku.

A to wszystko dzięki Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, który wspiera nasze działania od poczatku naszego istnienia.

KIKA kinokawiarnia

Studyjne kino w Podgórzu

Ruszyła KIKA
KIKA to dwie kameralne sale kinowe i kameralna kawiarenka z prawdziwie włoskim ekspresem. Ponadto czekają tam na Was pyszne ciacha, herbaty różne, oraz czeskie lane piwo z browaru Jeżek, butelkowe piwa z browarów regionalnych i rzemieślniczych, oraz inne smakowite kąski.

Jesteśmy otwarci od 10:00 do co najmniej 22:00

Kraków-Podgórze, Ignacego Krasickiego 18 - adres, który warto zapamiętać :)

Do zobaczenia

AGRAFKA W SIECI

od 1 stycznia 2012

Komitet Ekspertów europejskiej organizacji skupiającej kina promujące europejskie filmy - Europa Cinemas, powziął decyzję o przyjęciu do tej prestiżowej sieci kina Agrafka.

Jest to dla nas duże wyróżnienie. Kino Agrafka będzie czwartym krakowskim kinem zrzeszonym w sieci Europa Cinemas.

Jesteśmy Odlotowi

Dzięki wielkie

Otrzymaliśmi od Was kolejne, bardzo dla nas ważne wyróżnienie.
Nagrodę czytelników w konkursie Gazety Wyborczej:

Kulturalne Odloty 2012

Wielkie, wielkie dzięki.

AGRAFKA NAJLEPSZYM KINEM w POLSCE w 2010 roku.

Nagroda PISF

Jest nam bardzo miło Państwu donieść, że kino Agrafka otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Kino.

Nagrody PISF to jedyne polskie nagrody wręczane za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiej sztuki filmowej. Od 2008 roku są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. W 2011 roku po raz czwarty trafiły do najlepszych w 13 kategoriach.

Nagrody PISF zostały wręczone 6 czerwca 2011 roku podczas uroczystego otwarcia 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.