Aktualności, informacje, przechwałki

Czytamy i Oglądamy w Agrafce on-line

W tych wyjątkowych okolicznościach zdecydowaliśmy się połączyć programy realizowane w naszych kinach dla młodych widzów i zaprosić Państwa do naszej wirtualnej sali na spotkanie on-line.

Serdecznie zapraszamy

27 grudnia /niedziela/ | od 11:00

MIRAI

Mirai no Mirai, reż. Mamoru Hosoda, Japonia 2018, 100’

Czytamy:
Marzycielki | Jessie Burton

Intymna opowieść o rodzącej się zazdrości, która wdziera się w życie 5-letniego Kuna wraz z pojawieniem się w domu młodszej siostry, Mirai. Kun odkrywa, że w ogrodzie za domem może podróżować w czasie - wyrusza do przyszłości na spotkanie z nastoletnią już Mirai i do przeszłości, gdzie spotyka matkę w czasach jej dzieciństwa i odkrywa w niej równie krnąbrną, co w sobie naturę, oraz dziadka, miłośnika motocykli i żołnierza. Dowiaduje się także, że rodzinne mity to niekoniecznie tylko opowieści.

Kategoria wiekowa 6+

Kupując bilet otrzymasz kod dostępu do pokazu w naszej wirtualnej sali na platformie Mojeekino.pl wraz z instrukcją obsługi. Otrzymasz również linki do filmików, które specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy, a w nich jak co niedziela w kinie - lektor zaprezentuje interesującą książkę dla młodych czytelników, a animator w ramach warsztatów rozwijających wyobraźnię zaprosi do stworzenia czegoś wyjątkowego.

kup bilet >>

Do 27 grudnia kino nieczynne

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, kina i inne obiekty kulturalne będą zamknięte od 7 do 27 grudnia. Wszelkie zaplanowane imprezy postaramy się zrealizować w innym terminie. Mamy nadzieję, że już wkrótce ponownie wrócimy do Państwa a póki co zapraszamy do naszej sali wirtualnej na platformie Mojeekino.pl.

PODARUJ SOBIE lub SWOIM BLISKIM KINO

Bilet na Pokaz Podarunkowy

Serdecznie polecamy Waszej uwadze możliwość nabycia Biletów Podarunkowych w prezencie dla siebie, swoich bliskich i znajomych.
Od momentu ponownego otwarcia kin, do 30 czerwca 2021 każdy zakupiony bilet na to wydarzenie będzie można wykorzystać na dowolny pokaz z wyłączeniem pokazów specjalnych, ale... w każdej chwili bilet można wymienić na kod do naszej wirtualnej sali, na pokaz on-line, na platformie mojeekino.pl. Jeśli chcesz wymienić bilet na kod, umożliwiający skorzystanie z seansu on-line prosimy o maila z zamówieniem i dyspozycją wymiany na adres: bilety@krkino.pl

Bilety Podarunkowe do nabycia on-line w cenie: 15zł

Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy. Wystawiamy faktury.

KUP BILET >>

Wirtualna sala Kina AGRAFKA

czynna nieustająco

Drogie Widzki i drodzy Widzowie
Od 21 maja pod adresem mojeekino.pl możecie odwiedzić naszą salę wirtualną. A w niej kilkadziesiąt interesujących filmów studyjnych. Katalog tytułów będzie ewoluował, więc polecamy sprawdzać na bieżąco co aktualnie można obejrzeć. Poza filmami przygotowaliśmy wydarzenia specjalne oraz już wkrótce niezwykłe spotkania z twórcami.

Sala wirtualna Kina agrafka znajduje się na platformie MOJEeKINO.PL, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Kin Studyjnych i na początek zrzesza 40 kin studyjnych z całej Polski.

Naszą platformę od innych odróżnia pewien drobny, ale jakże istotny szczegół. Wybór filmu w naszej sali powoduje, że podobnie jak w przypadku tradycyjnej dystrybucji kinowej, część środków z biletów trafia do nas. Ale pamiętajcie, żeby tuż przed potwierdzeniem zakupu kliknąć w kafelek z naszym logotypem, wtedy na pewno obejrzycie film w Kinie AGRAFKA.

Platforma MOJEeKINO.pl jest w 100% polskim produktem, uruchomionym dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do jak najczęstszych odwiedzin w naszym wirtualnym kinie, które działa bez obostrzeń.

Dzięki i do zobaczenia.

mojeekino.pl

Apel Stowarzyszenia Kin Studyjnych

6 czerwca kina studyjne mogły się ponownie otworzyć po trzymiesięcznej przerwie, jednak ziściły się nasze najgorsze obawy i, co zrozumiałe, strach przed wirusem spowodował, że część widzów nie wróciła i nie wróci do kin, póki sytuacja epidemiczna się nie unormuje. Do tego czasu wiele kin studyjnych może zniknąć. Problem jest widoczny nie tylko w Polsce, ale i na całym swiecie. W związku z tym instytucje zaangażowane w branżę filmową postulują do władz o wdrożenie programu, mającego na celu ochronę kin studyjnych, jako miejsc szczególnych dla upowszechniania kultury filmowej. Zapraszamy do lektury apelu wystosowanego w tym temacie przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Apel SKS >>

Agrafka Cyfrowa

Niezwykle miło nam Was poinformować, że 31 sierpnia 2012 roku zainstalowaliśmy w Agrafce sprzęt widoczny na obrazku obok. Jest to najnowszej generacji projektor cyfrowy 2K, dzięki któremu będziemy nieco bardziej na bież±co. Zaniepokojonych pragniemy uspokoić, że nasze stare projektory 35mm pozostają na stanowisku.

A to wszystko dzięki Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, który wspiera nasze działania od poczatku naszego istnienia.

KIKA kinokawiarnia

Studyjne kino w Podgórzu

Ruszyła KIKA
KIKA to dwie kameralne sale kinowe i kameralna kawiarenka z prawdziwie włoskim ekspresem. Ponadto czekaj± tam na Was pyszne ciacha, herbaty różne, oraz czeskie lane piwo z browaru Jeżek, butelkowe piwa z browarów regionalnych i rzemieślniczych, oraz inne smakowite kąski.

Jesteśmy otwarci od 10:00 do co najmniej 22:00

Kraków-Podgórze, Ignacego Krasickiego 18 - adres, który warto zapamiętać :)

Do zobaczenia

AGRAFKA W SIECI

od 1 stycznia 2012

Komitet Ekspertów europejskiej organizacji skupiaj±cej kina promuj±ce europejskie filmy - Europa Cinemas, powzi±ł decyzję o przyjęciu do tej prestiżowej sieci kina Agrafka.

Jest to dla nas duże wyróżnienie. Kino Agrafka będzie czwartym krakowskim kinem zrzeszonym w sieci Europa Cinemas.

Jesteśmy Odlotowi

Dzięki wielkie

Otrzymaliśmy od Was kolejne, bardzo dla nas ważne wyróżnienie.
Nagrodę czytelników w konkursie Gazety Wyborczej:

Kulturalne Odloty 2012

Wielkie, wielkie dzięki.

AGRAFKA NAJLEPSZYM KINEM w POLSCE w 2010 roku.

Nagroda PISF

Jest nam bardzo miło Państwu donieść, że kino Agrafka otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Kino.

Nagrody PISF to jedyne polskie nagrody wręczane za osi±gnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiej sztuki filmowej. Od 2008 roku s± szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. W 2011 roku po raz czwarty trafiły do najlepszych w 13 kategoriach.

Nagrody PISF zostały wręczone 6 czerwca 2011 roku podczas uroczystego otwarcia 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.