Aktualności, informacje, przechwałki

Czytamy i Oglądamy w Agrafce

w niedziele o 11:00

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W programie skrupulatnie dobrane filmy dla młodej widowni.

Serdecznie zapraszamy

PRZYTUL MNIE

18 marca /niedziela/| 11:00

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

Po seansie czekają na młodych widzów kreatywne zabawy artystyczne.

kup bilet >>

Program >>

AKADEMIA FILMOWA 50+

rok akademicki 2017/2018

Działająca od października 2010 roku Akademia Filmowa 50+ to jedyny w Krakowie autorski cykl edukacyjny dla osób w wieku 50+ dotyczący sztuki filmowej. Spotkania odbywają się w sobotnie przedpołudnia w przytulnej sali studyjnego Kina Agrafka. Zaczynamy od prelekcji w wykonianiu najlepszych krakowskich znawców kina, po którym zapraszamy na film a po wszystkim na kawę i ciastko.DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK

17 marca /sobota/| 11:00

Sandra jest szczęśliwą sześćdziesięciolatką, obraca się wśród śmietanki towarzyskiej, ma bogatego męża i piękny dom. Wszystko zmienia się, się gdy podczas jednego z przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie z jej najlepszą przyjaciółką. Z dnia na dzień traci swoje wystawne życie i musi przeprowadzić się do siostry, której nie widziała od lat.

kup bilet >>

Więcej

SZPILKI W AGRAFCE

16 kwietnia /poniedziałek/ | 19:00

Cykl spotkań filmowych tylko dla Pań. Na pierwsze w tym sezonie Szpilki w Agrafce zapraszamy tym razem w poniedziałkowe wieczory. Spotkanie poprowadzi inicjatorka cyklu Magda Miśka-Jackowska.
Jak zwykle w programie przedpremierowy film oraz mnóstwo prezentów od naszych partnerów.
Serdecznie zapraszamy.

Bilety na najbliższy pokaz w sprzedaży w kasie oraz on-line od godziny 18:00, 6 kwietnia 2018.

DetaleJASKINIOWIEC

szkoła podstawowa, gimnazjum

Przebojowemu jaskiniowcowi Dugowi nie wystarcza spokojne życie i łowy na króliki - chce poszerzyć horyzonty swojego plemienia i doświadczyć wielkiej przygody. Żyjący w izolacji troglodyci nie mają pojęcia, że poza ich doliną świat poszedł naprzód i nastała epoka brązu. Zakuci po zęby w metal najeźdźcy zajmują rodzinną ziemię bohatera. Aby ją odzyskać, plemię musi stanąć do walki z agresorami, przyjmując wyzwanie na mecz piłki nożnej.
Nick Park, zdobywca czterech Oscarów, nie tylko składa w swym filmie hołd grom zespołowym, ale również oferuje zabawną i pożyteczną lekcję lojalności, solidarności, wzajemnego zrozumienia i przekraczania własnych granic. Utrzymana w slapstickowo-absurdalnej konwencji komedia może okazać się również ciekawym materiałem pomocniczym w nauce historii cywilizacji.

więcej


CUDOWNY CHŁOPAK

szkoła podstawowa, gimnazjum

Auggie urodził się ze zdeformowaną twarzą. Kochająca i wspierająca rodzina starała się wzmacniać jego poczucie własnej wartości i poznawczą pasję. Po latach nauki w domu przychodzi czas konfrontację ze światem - chłopiec idzie do szkoły. Bystry, niezwykle uzdolniony i obdarzony poczuciem humoru Auggie zaczyna stopniowo pokonywać uprzedzenia rówieśników.
Nominowany do Oscara "Cudowny chłopak" to uniwersalna lekcja tolerancji i otwartości na inność. Dzięki wielogłosowej narracji (poznajemy historię nie tylko z punktu widzenia tytułowego bohatera, ale m.in. z perspektywy jego nastoletniej siostry i najlepszego przyjaciela) film dostarcza rodzicom i wychowawcom wielu konkretnych, praktycznych wzorców rozwiązywania konfliktów, a młodych widzów uwrażliwia na problemy osób dyskryminowanych.

więcej

Bilety już od 12zł
Istnieje możliwość zamówienia prelekcji tematycznej do filmu
Zamówienia: Anna Kurda, 694 888 375, akademia@kinozklasa.edu.pl

Informator Kin Studyjnych

do odebrania w kinach studyjnych


Już jest, kolejny numer X-a czyli Informatora Kin Studyjnych, a w nim sporo o tym co dobrego w kinie, a jest co oglądać. Poza tym nieco o wydarzeniach w kinach sieci i najbliższych wydarzeniach festiwalowych.
X jest dystrybuowany bezpłatnie w kinach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych w całej Polsce w ograniczonym nakładzie,
wpadnij po swojego zanim wyjdzie.

wersja elektroniczna

PODARUJ SWOIM BLISKIM KINO

Bilet podarunkowy

Serdecznie polecamy Waszej uwadze możliwość nabycia Biletów Podarunkowych w prezencie dla swoich bliskich i znajomych królika ;)
Taki bilet można wykorzystać na dowolny seans przez miesiąc od dnia zakupu.
Bilety Podarunkowe do nabycia w kasach kin w cenie: 20zł
Mamy również w ofercie podobne bilety dla firm. Koszt jednego zależy od ilości zamówionych biletów.

KUP BILET PRZEZ INTERNET

Uruchomiliśmy internetową sprzedaż biletów. Już można kupować bilety do Agrafki nie ruszając się z domu dzięki systemowi sprzedaży systembiletowy.pl, za pomocą szybkich przelewów bankowych realizowanych przez przelewy24.pl.
A później wystarczy tuż przed seansem pojawić się z wydrukowanym biletem i już.
Szybko, wygodnie, bezpiecznie :)

Szczegóły

Agrafka Cyfrowa

Niezwykle miło nam Was poinformować, że 31 sierpnia 2012 roku zainstalowaliśmy w Agrafce sprzęt widoczny na obrazku obok. Jest to najnowszej generacji projektor cyfrowy 2K, dzięki któremu będziemy nieco bardziej na bieżąco. Zaniepokojonych pragniemy uspokoić, że nasze stare projektory 35mm pozostają na stanowisku.

A to wszystko dzięki Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, który wspiera nasze działania od poczatku naszego istnienia.

KIKA kinokawiarnia

Studyjne kino w Podgórzu

Ruszyła KIKA
KIKA to dwie kameralne sale kinowe i kameralna kawiarenka z prawdziwie włoskim ekspresem. Ponadto czekają tam na Was pyszne ciacha, herbaty różne, oraz czeskie lane piwo z browaru Jeżek, butelkowe piwa z browarów regionalnych i rzemieślniczych, oraz inne smakowite kąski.

Jesteśmy otwarci od 10:00 do co najmniej 22:00

Kraków-Podgórze, Ignacego Krasickiego 18 - adres, który warto zapamiętać :)

Do zobaczenia

AGRAFKA W SIECI

od 1 stycznia 2012

Komitet Ekspertów europejskiej organizacji skupiającej kina promujące europejskie filmy - Europa Cinemas, powziął decyzję o przyjęciu do tej prestiżowej sieci kina Agrafka.

Jest to dla nas duże wyróżnienie. Kino Agrafka będzie czwartym krakowskim kinem zrzeszonym w sieci Europa Cinemas.

Jesteśmy Odlotowi

Dzięki wielkie

Otrzymaliśmi od Was kolejne, bardzo dla nas ważne wyróżnienie.
Nagrodę czytelników w konkursie Gazety Wyborczej:

Kulturalne Odloty 2012

Wielkie, wielkie dzięki.

AGRAFKA NAJLEPSZYM KINEM w POLSCE w 2010 roku.

Nagroda PISF

Jest nam bardzo miło Państwu donieść, że kino Agrafka otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Kino.

Nagrody PISF to jedyne polskie nagrody wręczane za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiej sztuki filmowej. Od 2008 roku są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. W 2011 roku po raz czwarty trafiły do najlepszych w 13 kategoriach.

Nagrody PISF zostały wręczone 6 czerwca 2011 roku podczas uroczystego otwarcia 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.