Niemiecki film dokumentalny z 1985 roku w reżyserii Wima Wendersa. Poświęcony jest postaci wybitnego japońskiego reżysera, Yasujirō Ozu, oraz poszukiwaniu jego śladów w Tokio 20 lat po jego śmierci. Zawiera m.in. rozmowy ze współpracownikami Ozu – aktorem Chishū Ryū i kamerzystą Yuharu Atsuta. Wenders darzy Ozu szczególnym szacunkiem, przed nakręceniem Tokyo-Ga stwierdził, że Ozu jest dla niego jedynym mistrzem.