TWÓJ VINCENT

tytuł oryginalny: Loving Vincent

reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman

występują:

kraj i rok produkcji: Polska/Wielka Brytania 2017

czas trwania: 88'

data premiery: 2017-10-06

original language: Polish

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh - wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

"Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

The man was carrying nothing; his hands clasped to a fresh bullet wound leaking blood from his belly. This was Vincent van Gogh, then a little known artist; now the most famous artist in the world. His tragic death has long been known, what has remained a mystery is how and why he came to be shot.
Loving Vincent tells that story.