OSCAROWA NOC FILMOWA

22 lutego 2019 /piątek/

Jak co roku zapraszamy na maraton filmowy z tytułami nominowanymi do jednej z najbardziej popularnej nagrody filmowej - Oscara. W programie pokazy 3 filmów nominowanych do Oscara oraz quiz filmowy z nagrodami.

91. ceremonia rozdania Nagród Akademii odbędzie się 22 lutego 2019 roku w Dolby Theatre w Hollywood.

Program

22 lutego /piątek/ | 22:15

GDYBY ULICA BEALE UMIAŁA MÓWIĆ

If Beale Street Could Talk ,
reż. Barry Jenkins, USA 2018, 120'

Osadzona w Harlemie lat siedemdziesiątych XX wieku love story, będąca poruszającą opowieścią o wielkiej miłości dwojga młodych ludzi, a zarazem opowieścią o nierozerwalnych więziach afroamerykańskiej rodziny. Całość opowiedziana jest z perspektywy dziewiętnastoletniej Tish, przyszłej żony Alonza Hunta, znanego pod artystycznym pseudonimem Fonny. Od dzieciństwa byli przyjaciółmi, później oddaną sobie parą, marzącą o wspólnej przyszłości. Ale Fonny zostaje zaaresztowany za przestępstwo, którego nie popełnił.

Nominacje: Najlepsza Aktorka Drugoplanowa: Regina King, Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Najlepsza Muzyka Oryginalna,

KAFARNAUM

Capharnaüm,
reż. Nadine Labaki, Liban/USA 121'

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w "Kafarnaum" z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym "chaos", "bezład", "gmatwaninę", dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów.

Nominacja: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

GREEN BOOK

Green Book,
reż. Peter Farrelly, USA 2018, 130'

Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli.

Nominacje: Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepszy Montaż

kup bilet >>

Bilety /3 filmy/ - 34zł