LEKARZ POTWORÓW I INNE HISTORIE

tytuł oryginalny: Zestaw filmów krótkometrażowych

reżyseria: Varia

kraj i rok produkcji: Brazylia/Francja/Algieria/Rumunia/Australia/Nowa Zelandia 2016-2018

czas trwania: 71'

original language: Polish

Zestaw filmów krótkometrażowych z Festiwalu Kino w Trampkach, skierowany do młodych widzów (kategoria wiekowa 7+).
W programie:
LEKARZ POTWORÓW | Doctor of Monster,
reż. Gustavo Teixeira, Brazylia 2017, 11'
Najgorszy temat pracy domowej - kim chcesz być, gdy dorośniesz? Dla niektórych proste pytanie, dla innych najtrudniejsze w życiu. Czasem wybierasz odpowiedź, która nie budzi zrozumienia otoczenia, jak Dudu, który właśnie zdecydował się na pewną profesję. Chce zostać lekarzem, który zajmuje się potworami. Jakie konsekwencje będzie miała jego decyzja? Czy ma szansę się zrealizować?
LILI W OBŁOKACH | Lili dans les nuages,
reż. Toma Leroux, Francja/Algieria 2017, 15'
Wakacje są dziwne. Różne pomysły przychodzą człowiekowi do głowy. Po eksperymencie z jajkiem, Lili postanawia zbudować samolot.
SHERBERCIE ROZENCRANTZ, JESTEŚ PIĘKNY | Sherbert Rozencrantz, You’re Beautiful,
reż. Natalie van den Dungen, Australia 2018, 10'
Milly kocha dwie rzeczy bardziej niż cokolwiek innego: swoją świnkę morską o imieniu Sherbert i dekorowanie domu dla lalek. Idealnie, jeśli te dwie rzeczy można połączyć. Matka Milly chce jednak, żeby ta miała „prawdziwych” przyjaciół. Zaprasza więc starszą kuzynkę Milly - Kylie, żeby spędziła u nich noc. Niestety, spotkanie nie wypada najlepiej. Kylie nienawidzi świnek morskich i sugeruje, że Milly już zawsze będzie samotniczką. Milly zastanawia się, czy Kylie ma rację.
CIEKAWSKA DZIEWCZYNKA | Jaalgedi,
reż. Rajesh Prasad Khatri, Nepal, Francja 2017, 14'
Wysoko w nepalskiej górskiej wiosce dzieci wypędzają swoje bydło na pastwisko. W tym imponującym naturalnym otoczeniu spędzają dni, śpiewając, bawiąc się i pilnując zwierząt. Kiedy nagle pojawiają się dwaj turyści, dzieci są pełne zadziwiającego podniecenia - a Jaalgedi jest szczególnie ciekawa. Tylko że w całym swoim zdumieniu i fascynacji dwojgiem nieznajomych zapomina o tym, by pilnować krów.
TRZY MARZENIA MOJEGO DZIECIŃSTWA | Three Dreams of My Childhood,
reż. Valérie Mrejen, Bertrand Schefer, Rumunia 2017, 12'
Dziewczyna wsiada do pociągu. Siedząc w przedziale, ukrywa twarz za zasłonami. Jej marzenia przenoszą ją do innego świata: na wieś. Owce pasą się na torach. Ona liczy. Jeden, dwa, trzy... Czy to marzenie, czy to prawda? Eksperymentalny film francuskiego duetu artystycznego - Valérie Mréjen i Bertrand Schefer – pokazuje rumuńską wieś i zaciera granice między fantazją a rzeczywistością.
POŻAR W KARTONOWYM MIEŚCIE | Fire in cardbord City,
reż. Phil Brough, Nowa Zelandia 2017, 9'
W kartonowym mieście wybucha pożar. Do akcji wkracza jednostka strażacka. Ich interwencja wywołuje jednak serię nieoczekiwanych i trudnych do opanowania zdarzeń. Czy miasto uda się uratować? Czy mieszkańcy ocaleją? Brawurowa historia skrzy humorem, który na pewno nie jest papierowy.